Ekonomi

Yüksek hacimli kripto borsası, 7 büyük altcoin ticaretini sonlandırmaya karar verdi

Investing.com – İşlem hacmine göre en büyük 7. kripto para borsası olan Bitstamp, ani bir kararla 7 altcoinin alım satımına son vereceğini duyurdu.

Bitstamp tarafından yapılan açıklamada solmak(SOL), özellikle Eksen Sonsuzluğu(AXS), Chiliz(CHZ), merkezi olmayan ülke(ANLAM), çokgen(MATİK), YAKINVe kum havuzu(SAND) 29 Ağustos prestijiyle süreç listesinden çıkarılacak altcoinler olacak. Öncelikle süreçlerin geçici olarak durdurulacağı belirtilirken, düzenleyici koşullar bir ilişki olarak gösterildi.

Yüksek piyasa fiyatlı altcoin ticaretinin askıya alınmasına yanıt olarak, bu varlıklar, kullanıcıların borsa hesaplarında tutulabilecek ve çekilebilecektir. Kripto borsası, ay sonu düzenlemesi öncesi yaptığı duyuruda, kullanıcıları bulundukları konum nedeniyle sıkıntıya girmemeleri konusunda uyardı.

Bitstamp, büyük ölçekli altcoin ticaretini askıya almış olsa da, borsa platformunda 30’dan fazla kripto varlığın ticareti yapılmaya devam ediyor. Bu saldırı ile kripto borsası, düzenlemelere uyma konusunda kararlı olduğunu vurguladı.

Bitstamp ile ilgili son gelişmelerde kripto platformunun küresel bir genişleme çabası var. Borsanın CEO’su Jean-Baptiste Graftieaux, Haziran sonunda Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Holdings rehberliğinde kaynak yaratma çalışmalarına başladıklarını belirtti. Toplanan fonların Avrupa ve Asya’da hizmetlerin genişletilmesi, yeni pazarlara girilmesi ve İngiltere’deki varlığın güçlendirilmesi için kullanılacağı açıklandı.

2011 yılında kurulan Bitstamp, kripto endüstrisindeki en eski kripto borsalarından biridir. Merkezi Lüksemburg’da bulunan borsa o dönemde iflas etmişti. Gox Dağı borsaya rakip olarak kurulmuştur. 2018 yılında el değiştiren borsa, ABD’de lisans alarak ticaret alanını genişletme yolunda önemli adımlar attı.

Haziran ayında başlayan bağış toplama çabalarının, Bitstamp’ın türev işini genişletme ve gelişmekte olan Asya pazarında bir dayanak oluşturma hedefine değerli bir katkı yapması bekleniyor.

arpacay-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu