Ekonomi

Kayseri kırsalına ‘büyük’ ​​yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kırsalda yaptığı altyapı ve ulaşım çalışmalarıyla 2023 yılında da mahalle sakinlerinin konforunu artırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda kırsal mahalle yollarını çamur ve tozlu yollardan kurtaran Kayseri Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, ihtiyaç olan 440 bin metrekare kilit beton parke ve 61 bin 600 metre beton bordür taşı imalatı için ihale düzenledi. 2023 yılı için 15 ilçede kırsal mahalle sayısı

İHALE YAPILDI, İLÇE MAHALLELERDE İMALAT İŞİNE BAŞLADI

Köy Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2023 yılında ilçe mahallelerinde yapılan kilitli beton döşeme yatırımları kapsamında bu işin toplam ihale bedeli 72 milyon 543 bin 981 TL olurken, ilçede ihale süreçleri tamamlanmış ve imalat süreçleri devam ediyor. ilçe yerleri.

GÜLVEREN TESİSLERİNDE 2023 YILINDA 250 BİN METREKARE KİLİT BETON YOL YAPILACAK

Öte yandan Tomarza ilçesine bağlı Gülveren Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kilitli Parke ve Asfalt Tesislerinde ise kırsal mahallelerin ihtiyacı olan 250 bin metrekare kilit beton parke taşının ilçe belediyelerine verilmesi planlanıyor. 2023 yılında 5 milyon 700 bin TL’ye mal olan 57 bin metrekare kilit beton parke taşı temin edildi. taş teslim edildi. Anahtar beton parke taşı teslim süreçleri devam etmektedir.

Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi hinterlandında ilçe ve kırsal mahallelerde yol, asfalt, anahtar parke ve sosyal tesislerin imalat, bakım ve onarımı için kesintisiz hizmet vermektedir.

haberkartepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu