Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi – 15 Kasım 2023

1- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın KKTC’nin kuruluşunun 40. yıl dönümü dolayısıyla tebriklerini kabul programıyla Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki törene katıldı, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki resmi geçit törenine katılacak. Kıbrıs Türk Tarih, Kültür ve Milli Meslek Müzesi’nin açılışı.

(Lefkoşa)

2 – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC’nin kuruluş yıl dönümü kapsamında Lefkoşa Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek tören ve geçit törenine katılacak, KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı Lideri Ersin Tatar’ın ev sahipliği yapacağı öğle yemeğine katılacak. Cumhuriyet Meclisi Güçlüli Töre, Başbakan Üstel, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile görüşecek, Cumhurbaşkanı Tatar’ın vereceği resepsiyona katılacak, Şampiyon Melekler Yaşayan Derneği’ni ziyaret edecek.

(Lefkoşa/Gazi Mağusa/Girne)

EKONOMİ FİNANSMANI

1 – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türk Sivil Toplum ve İş Dünyası Şemsiye Kuruluşlarının Brüksel Temsilcileri ile bir araya gelerek Türkiye Asırlık Yatırım Resepsiyonuna katılacak.

(Brüksel)

2 – Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ekim ayı merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/11.00)

3- TÜİK, Eylül ayı çalışan fiyat istatistiklerini, Ekim ayı tarım ürünleri üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİSİ

1 – İsrail’in ablukası altındaGazze Şeridi’ne yönelik saldırılar ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu